X
تبلیغات

روزه

خرید شارژ

محبوب های دیروز

پر بیننده های امروز

آخرین های عاشقانه

دوستانی که مایل به ارسال اس ام اس به سایت هستند ، ابتدا در سایت ثبت نام کنند ؛ سپس از پنل کاربری خود اقدام به ارسال مطلب کنند.
اس ام اس های شما با نام خودتان در سایت درج خواهد شد.

روزه

نوشته شده در شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷

عکس

 پارسال چند روز قبل از شروع ماه رمضان  کارآموزی  رو در یک کارخانه واقع در شهرم  شروع کردم ، هوای  خیلی گرم بود . وقتی ماه رمضان شروع شد با خود فکر کردم که تو این محیط گرم نمیتوانم روزه بگیرم  و بنابراین چند  روز اول را روزه نگرفتم .  تا اینکه یه روز کار خیلی زیادی تو کارخونه داشتن و به کارگران  پیشنهاد اضافه کار تا  ساعت ۸ شب شد  . خیلی از کارگران پذیرفتن و ماندند ، به من هم پیشنهاد کردن بنابراین ماندم  .
 با راننده لیفتراک که زیاد با من برخورد داشت دوست صمیمی شده بودم او با  لیفتراک چندین بار در روز  وسایلی را به قسمت من میاورد  .  اون روز هم ساعت ۳ بعد از ظهر وسایل رو با  لیفتراک به قسمت من آورد و بعدش اومد کنار من رو صندلی نشست و کمی صحبت کردیم  . با اینکه اون روز بیشتر کارش در محوطه کارخانه و زیر تابش شدید آفتاب بود با اینحال روزه بود و وقتی  لکه های  کبود رنگ بزرگی را روی صورتش دیدم که روزهای قبل نبود  فهمیدم که باید خیلی تشنه باشد .
خیلی تعجب کردم که در این هوای گرم چطوری روزه میگیره  با خود گفتم فک نکنم تا یک ساعت دیگه دوام بیاره                یا حالش بد میشه و یا مجبور میشه روزه اش را بخوره .
نزدیک افطار اومد کنار من و گفت من میروم افطاری خودم و  شما رو میگیرم میارم و همینجا با شما افطار می کنم . قبل اذان افطاری رو گرفت و آورد  و گذاشت روی میز من و گفت من میروم نماز می خوانم و برمی گردم  ولی تو افطار کن . خب منم که خیلی گرسنه شده بودم  فوری نماز خواندم         و غذایم رو خوردم
بعدش دیدم خیلی طول کشید و اون پسره نیومد دیگه داشتم کم کم نگران میشدم با خودم گفتم احتمالاً از شدت ضعف حالش بد شده . دیگه وقتی  دیدم خیلی دیر کرد ( چیزی حدود یک ساعت ) خیلی نگران شدم ،  بلند شدم که  بروم بگردم و پیدایش کنم که دیدم داره از ته سالن
می آید وقتی به من رسید پرسیدم چرا دیر کردی ؟ کجا افطار کردی ؟
گفت هنوز افطار نکرده ام . داشتم بعد از نماز دعا میکردم
وقتی این حرف رو شنیدم خیلی از خودم خجالت کشیدم
دیگه از اون روز تمام روزه هایم  رو گرفتم و اصلاّ هم برام سخت نبود .
بهترین روش برای ترغیب دیگران به کاری اینه که اول خودتان اون کار رو بنحوی انجام دهید که الگویی برای دیگران شوید
و خشونت  اصلا روش درستی نیست .

ثبت نظر

نام شما :
ایمیل : اختیاری
پیام شما :
شکلک :
کد امنیتی :