روزه

خرید شارژ

محبوب های دیروز

پر بیننده های امروز

دوستانی که مایل به ارسال اس ام اس به سایت هستند ، ابتدا در سایت ثبت نام کنند ؛ سپس از پنل کاربری خود اقدام به ارسال مطلب کنند.
اس ام اس های شما با نام خودتان در سایت درج خواهد شد.

روزه

نوشته شده در 20 / 3 / 1396 ساعت 12:27

عکس

 پارسال چند روز قبل از شروع ماه رمضان  کارآموزی  رو در یک کارخانه واقع در شهرم  شروع کردم ، هوای  خیلی گرم بود . وقتی ماه رمضان شروع شد با خود فکر کردم که تو این محیط گرم نمیتوانم روزه بگیرم  و بنابراین چند  روز اول را روزه نگرفتم .  تا اینکه یه روز کار خیلی زیادی تو کارخونه داشتن و به کارگران  پیشنهاد اضافه کار تا  ساعت ۸ شب شد  . خیلی از کارگران پذیرفتن و ماندند ، به من هم پیشنهاد کردن بنابراین ماندم  .
 با راننده لیفتراک که زیاد با من برخورد داشت دوست صمیمی شده بودم او با  لیفتراک چندین بار در روز  وسایلی را به قسمت من میاورد  .  اون روز هم ساعت ۳ بعد از ظهر وسایل رو با  لیفتراک به قسمت من آورد و بعدش اومد کنار من رو صندلی نشست و کمی صحبت کردیم  . با اینکه اون روز بیشتر کارش در محوطه کارخانه و زیر تابش شدید آفتاب بود با اینحال روزه بود و وقتی  لکه های  کبود رنگ بزرگی را روی صورتش دیدم که روزهای قبل نبود  فهمیدم که باید خیلی تشنه باشد .
خیلی تعجب کردم که در این هوای گرم چطوری روزه میگیره  با خود گفتم فک نکنم تا یک ساعت دیگه دوام بیاره                یا حالش بد میشه و یا مجبور میشه روزه اش را بخوره .
نزدیک افطار اومد کنار من و گفت من میروم افطاری خودم و  شما رو میگیرم میارم و همینجا با شما افطار می کنم . قبل اذان افطاری رو گرفت و آورد  و گذاشت روی میز من و گفت من میروم نماز می خوانم و برمی گردم  ولی تو افطار کن . خب منم که خیلی گرسنه شده بودم  فوری نماز خواندم         و غذایم رو خوردم
بعدش دیدم خیلی طول کشید و اون پسره نیومد دیگه داشتم کم کم نگران میشدم با خودم گفتم احتمالاً از شدت ضعف حالش بد شده . دیگه وقتی  دیدم خیلی دیر کرد ( چیزی حدود یک ساعت ) خیلی نگران شدم ،  بلند شدم که  بروم بگردم و پیدایش کنم که دیدم داره از ته سالن
می آید وقتی به من رسید پرسیدم چرا دیر کردی ؟ کجا افطار کردی ؟
گفت هنوز افطار نکرده ام . داشتم بعد از نماز دعا میکردم
وقتی این حرف رو شنیدم خیلی از خودم خجالت کشیدم
دیگه از اون روز تمام روزه هایم  رو گرفتم و اصلاّ هم برام سخت نبود .
بهترین روش برای ترغیب دیگران به کاری اینه که اول خودتان اون کار رو بنحوی انجام دهید که الگویی برای دیگران شوید
و خشونت  اصلا روش درستی نیست .

ثبت نظر

نام شما :
ایمیل : اختیاری
پیام شما :
شکلک :
کد امنیتی :